Головна сторінка>Реалізовані проекти>Проекти компресорного обладнання>Поставка і запуск турбокомпресора IHI-DALGAKIRAN серії TRE в рамках модернізації компресорного обладнання на «АрселорМіттал Кривий Ріг»

Поставка і запуск турбокомпресора IHI-DALGAKIRAN серії TRE в рамках модернізації компресорного обладнання на «АрселорМіттал Кривий Ріг»

ihi-dalgakiranВстановлення і запуск сучасного турбокомпресора IHI-DALGAKIRAN TRE-50-500 продуктивністю 100 м3/хв на найбільшому українському металургійному підприємстві – один з показових проектів 2019 року. Метою проекту на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» була модернізація компресорної №2 цеху технологічного водопостачання гірничого департаменту для підвищення виробничих потужностей підприємства та заощадження електроенергії. Нове обладнання мало відповідати європейськім стандартам якості, нормам безпеки та охорони праці.

У цеху №2 технологічного водопостачання використовувались застарілі компресори, встановлені ще у 70-х роках минулого століття. Вони постачали стиснене повітря, яке використовується у технологічному процесі виготовлення концентрату та агломерату. Термін їх експлуатації досить негативно позначився на енергоефективності виробництва стисненого повітря. До значних проблем експлуатації застарілої техніки додалися і часті зупинки компресорів на ремонт.

Проектним відділом «Далгакиран компресор Україна» була здійснена низка досліджень щодо використання та застосування обладнання цеху технологічного водопостачання безпосередньо на місці у замовника. ihi-dalgakiran treБуло встановлено, що наявне компресорне обладнання застаріло, не відповідає потребам підприємства, а також негативно впливає на виробничий процес. Таким чином, було прийняте рішення про встановлення центробіжного компресора IHI-DALGAKIRAN серії TRE потужністю 100 кубометрів стисненого повітря на хвилину. Обраний турбокомпресор замінив два старих компресори продуктивністю 50 м3/хв кожен, що разом споживали 640 кВт електроенергії. А враховуючи потужність TRE-50-500 у 500 кВт при однаковій продуктивності, підприємству вдалося заощадити близько 140 кВт електрики за кожну годину експлуатації. Окрім того, нове обладнання повністю автоматизоване, має систему плавного пуску і систему захисту від будь-яких аварійних ситуацій, зручне та просте у керуванні, відповідає усім нормам безпеки і охорони праці.

Для підключення центробіжного компресора до вже наявної системи нашими інженерами та фахівцями цеху технологічного водопостачання було підібране місце встановлення, побудовано фундамент. Додатково, для відповідності усім необхідним нормативним вимогам, у цеху підприємства було облаштовано систему припливної вентиляції з підігрівом.ihi-dalgakiran турбокомпрессор

Разом з турбокомпресором в рамках проекту фахівцями DALGAKIRAN було виконане впровадження системи підготовки стисненого повітря на базі адсорбційного осушувача MBP-10800. Використання системи підготовки повітря виключає потрапляння вологи у пневмомережу підприємства, завдяки чому значно подовжується термін служби обладнання-споживачів, а також трубопроводів, у яких не утворюється конденсат.

Після установки «під ключ» обладнання повністю задовольнило потреби Замовника відповідно до технічних вимог до проекту, що продовжило взаємовигідну співпрацю нашої компанії та ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в рамках модернізації енергетичного обладнання на металургійному підприємстві.

Керівник проекту: Олександр Дядюшкін