Нова градирня для Полтавського ГЗК

Нова градирня для Полтавського ГЗК

Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат, що входить в групу Ferrexpo - найбільшого серед країн колишнього СРСР виробника і експортера окатишів залізорудного концентрату, продовжує масштабну технічну модернізацію свого парку технологічного обладнання. Один з етапів модернізації підприємства - заміна градирні, яка вже понад 40 років використовується для охолодження вакуум-насосів в цеху з виробництва окатишів. Нині діюче на комбінаті охолоджуюче обладнання не забезпечувало в літній період охолодження води нижче 25 градусів за Цельсієм, що в свою чергу, негативно позначалося на собівартості вироблених окатишів, так як підвищувалися витрати гідрофобізаторів.

Сам процес охолодження вакуумних насосів досить простий. Після їх проходження забруднена вода потрапляє в дешламатори, де відбувається її механічне очищення. Після цього вода прямує в зумпф і потім в градирню, де вона охолоджується шляхом пропускання через неї холодного повітря (знизу-вгору). Після градирні охолоджена вода подається в басейн, а звідти - далі у виробництво.

Для будівництва нової енергоефективної градирні в якості генерального підрядника була обрана компанія «Далгакиран компресор Україна», яка вже тривалий час співпрацює з Полтавським ГЗК, будучи надійним постачальником обладнання кращих світових виробників. Для реалізації даного проекту було запропоновано використовувати градірню Niba (Туреччина), яка має відмінні показники з енергоефективності, модульну конструкцію, просто монтується і обслуговується. Крім того, особливістю градирень Niba є їх легкість завдяки використанню склопластику в якості матеріалу, з якого виготовлені основні несучі конструкції градирні: обшивка, система водорозподілення, басейн, дифузори. Наприклад, встановлена ​​на Полтавському ГЗК градирня Niba, продуктивністю 1100 кубометрів води на годину, важить всього 20 тонн. Склопластик також є стійким до впливу ультрафіолету і розрахований на тривалий період експлуатації.

Керівник проекту – Віктор Дудка

Фото процесу монтажу градирні Niba