Головна сторінка>Реалізовані проекти>Проекти компресорного обладнання>Енергоефективна БКС для шахти ім. Орджонікідзе

Енергоефективна БКС для шахти ім. Орджонікідзе

Криворізький залізорудний басейн – головне джерело залізистих магнетитових кварцитів в Україні, а шахта ім. Орджонікідзе – одне з ключових підприємств у видобувному комплексі ПРАТ «ЦГЗК». Сьогодні розробляються запаси руди на покладі "Південна-магнетитова" на глибині понад 500 метрів. Річна продуктивність шахти становить 1,5 млн. тонн магнетитових залізистих кварцитових руд в рік.

Для функціонування підприємства широко використовуються пневматичні системи. Так головні споживачі стисненого повітря на шахті – це бурові верстати НКР-100М, що виконують буріння в породах середньої міцності за допомогою пневмоударника. Верстат вагою понад 1 тонну споживає до 15 000 кубометрів стисненого повітря на годину.

Стара система виробництва стисненого повітря не відповідала сучасним вимогам до споживання електроенергії та не мала можливості регулювання продуктивності (надлишкове повітря викидалось в атмосферу). Великі розміри компресорів та низька енергоефективність стримували можливості по встановленню додаткового обладнання.

В рамках проекту модернізації перед спеціалістами “Далгакиран компресор Україна” та “Ясно Енергоефективність” постало амбіційне завдання – зробити компактну компресорну станцію з можливістю гнучкого регулювання продуктивності, низьким споживанням електроенергії, сучасною системою керування і можливістю забезпечувати теплом системи опалення та гарячого водопостачання за рахунок системи рекуперації. Після проведення аудиту існуючих потреб було розроблено унікальне рішення згідно ТЗ замовника, що складається з:

  • Блочно-компресорної станції БКС – 13512-0,75 У1. Вона складається з 4 гвинтових компресорів з прямим привідом DVK340D, одного гвинтового компресору з частотним керуванням Inversys 250 P та шкафів РУ-0,4 кВ. Така модульна конструкція дозволяє забеспечити можливість гнучко регулювати обсяги виробляємого повітря, робити це з низькими витратами електроенергії та збільшити експлуатаційний ресурс та підвищити відмовостійкість.
  • Системи рекуперації, що складається з циркуляційної насосної станції Lowara, чотирьох теплообмінних апаратів «Анкор Теплотех», двох електричних котлів для догріву теплоносія при критичних температурах, двох шахтних калориферів та контрольно-вимірювальних приладів. Завдяки системі рекуперації забеспечується опалення адміністративно-побутових будівель, постачання гарячої води та прогрів повітря, що подається в ствол шахти.
  • АСУ ТП для моніторингу і віддаленого управління БКС і системою рекуперації.
  • АСТОЕ для обліку та передачі даних споживання стисненого повітря, тепла і електроенергії.

За результатами виконаної роботи, згідно оцінок YASNO Efficiency, нова блочно-компресорна станція з системою рекуперації дозволить щорічно економити до 10 млн. гривень. Відносно старої системи в комплексі економія електроенргії на виробництві та опаленні досягає 42 відсотків. В грошовому еквівалетні, згідно оцінок фахівців YASNO Efficiency, нова блочно-компресорна станція з системою рекуперації дозволить щорічно економити до 10 млн. гривень.

Керівник проекту: Олександр Дядюшкін.