Головна сторінка>Реалізовані проекти>Проекти систем охолодження>Будівництво вентиляторної градирні на «АрселорМіттал Кривий Ріг»

Будівництво вентиляторної градирні на «АрселорМіттал Кривий Ріг»

У вересні 2019 року було завершено масштабний проект по заміні вентиляторної градирні на найбільшому металургійному підприємстві в Україні - «АрселорМіттал Кривий Ріг». Для компанії «Далгакіран» цей проект виявився особливим, тому що на сьогоднішній день це найбільша вентиляторная градирня в Україні.

У рамках модернізації стратегічної енергоінфраструктури український металургійний гігант підписав ряд нових контрактів. Один з них полягав в реконструкції недавно побудованої градирні 16Б, яка не відповідала поставленим завданням. Для цих цілей підприємством було проведено тендер, в якому перемогла компанія «Далгакіран компресор Україна», запропонувавши найкраще рішення.

Найбільша в Україні вентиляторная градирня
Згідно з проектом, перед нами стояло два основних завдання:

  • спроектувати, виготовити і змонтувати градірню на вже існуючому басейні;
  • забезпечити підприємству систему, відповідну необхідним параметра охолодження води оборотного циклу водопостачання ТЕЦ-2, доменних печей № 7 і 8 і компресорної станції кисневого виробництва.

Найбільша вентиляторная градирня в Україні

Запропонована склопластикові вентиляторная градирня CENK стала оптимальним рішенням для цих завдань завдяки кращому на ринку поєднанню енергоефективності, продуктивності, компактності, довговічності і вартості.

Поставлена ​​градирня вентиляторного типу CENK 3EFM1460 (Туреччина) має продуктивність 10 900 м3/год. Незважаючи на те, що вона є найбільшою вентиляторною градирнею в Україні (довжина - 44 м., Ширина - 14,6 м., Висота - 15 м.), обладнання вважається дуже компактним для такої продуктивності.

Система охолодження води працює за допомогою трьох вентиляторів діаметром 9,2 м кожен. Потужність приводного двигуна кожного вентилятора - 132 кВт. Управління електродвигунами здійснюється за допомогою АСУ на базі частотного приводу Siemens на кожному двигуні (в комплекті з градирнею).

В результаті реалізації проекту «АрселорМіттал Кривий Ріг» отримав значну економію електроенергії та технологічної води, що відповідаэ стратегії компанії з модернізації та підвищення енергоефективності виробничого обладнання.

Керівник проекту: Олександр Дядюшкін

Градирня CENK 3EFM1460 на АрселорМіттал Кривий Ріг