Аерація води

10 січня 2012

Концентрація кисню, необхідна для ефективного видалення заліза, становить (по стехіометрії реакції) не менше 15 вагових % від вмісту заліза, а марганцю - близько 30%. Легко підрахувати, наприклад, що при утриманні Fe рівному 5 мг/л і Mn - 0,7 мг/л концентрація кисню в воді повинна бути не менше 1 мг/л.

Наприклад, в озонаторних установках аерація озоном знезаражує питну воду; в спорудах біологічної очистки стічних вод аерація забезпечує життєдіяльність бактерій, що очищають воду. Як правило, аерація здійснюється за допомогою повітродувок - машин, що стискають і подають повітря в аеротанки (ємності з аеруючою водою).

Повітродувки об'ємною продуктивністю від 7 до 8000 м3/ч є основою систем аерації в малих домашніх господарствах, а також у великих міських станціях очистки стічних вод для тисяч жителів. Різниця робочого тиску зазвичай складає 0,25-0,8 бар, (тобто 250-800 мбар). У разі аналогічних робочих параметрів нагнітальні агрегати використовуються також при зворотному промиванні фільтрів, на станціях підготовки питної води або для продувки уловлювачів піску, на станціях очистки стічних вод.