Головна сторінка>Реалізовані проекти>Проекти компресорного обладнання>Успішний запуск компресорів DALGAKIRAN DVK 220D W в рамках проекту з модернізації компресорного обладнання ВП ХАЕС

Успішний запуск компресорів DALGAKIRAN DVK 220D W в рамках проекту з модернізації компресорного обладнання ВП ХАЕС

Компресор Dalgakiran DVK220D W на Хмельницькій АЕСХмельницька атомна електростанція (ХАЕС) - одна із найсучасніших електростанцій в Україні, у складі якої працює два енергоблоки номінальною потужністю по 1000 МВт кожен. Перший енергоблок було введено в експлуатацію у 1987, другий – у 2004 році. Ще два енергоблоки знаходяться на етапі будівництва. ХАЕС - найпотужніше та найтехнологічніше підприємство в Хмельницький області. Від моменту введення в експлуатацію по 2020 рік підприємством було реалізовано майже 1000 модернізацій та заходів з підвищення безпеки.

У 2020 році в рамках виконання проекту з модернізації компресорного обладнання хімічного цеху АЕС та запланованого збільшення потреби у стисненому повітрі іншими підрозділами атомної станції була виконана поставка та запуск двох сучасних гвинтових компресорних станцій DALGAKIRAN DVK 220D W продуктивністю 25 м3/хв кожна. Внаслідок запуску нового обладнання сумарна продуктивність загальностанційної компресорної станції (ЗКС), що складається з п’яти компресорів, зросла до 155 м3/хв. Така кількість стисненого повітря дозволить підвищити надійність ЗКС та в подальшому використовувати його також для комплексу з переробки радіоактивних відходів, котрий будується на промисловому майданчику ХАЕС, і для завершення будівництва третього і четвертого енергоблоків.

DALGAKIRAN DVK 220D W - це сучасні маслозаповнені одноступеневі гвинтові компресори з прямим приводом та водяним охолодженням. Додатково вони оснащені світло-шумовою сигналізацією та системою регулювання подачі охолоджуючої води. Конструкція компресорів повністю відповідає стандартам EN 1012, EN 286 та внутрішнім стандартам НАЕК "Енергоатом".

Обладнання було поставлено у зазначені договором терміни, успішно пройшло усі випробування та використовується на майданчику ВП ХАЕС. Поставка була виконана спільно з партнером – болгарською компанією «Нютек Інженеринг».

Відокремлений підрозділ «Хмельницька атомна електрична станція» ДП «НАЕК «Енергоатом» рекомендує «НЮТЕК ІНЖЕНЕРИНГ» ООД, як надійного та професійного партнера в сфері постачання обладнання для потреб АЕС, а DALGAKIRAN Makina Sanai Ve Ticaret Anonim Sirketi (Туреччина), як надійного та професійного виробника промислового компресорного обладнання.

Керівник проекту: Євген Сергієнко

Компресор Dalgakiran DVK220D W на Хмельницькій АЕС