Головна сторінка>Реалізовані проекти>Проекти установок повітрерозділення>Станція азотна адсорбційна для газліфтної експлуатації свердловин ДТЕК Нафтогаз

Станція азотна адсорбційна для газліфтної експлуатації свердловин ДТЕК Нафтогаз

азотная адсорбционная станция ДТЭККомпанія «Далгакиран компресор Україна» реалізувала черговий проект з будівництва блочно-модульної азотної станції з виробництва газоподібного азоту для найбільшої в Україні приватної газодобувної компанії - ДТЕК Нафтогаз.

Перед фахівцями «Далгакиран» з боку Замовника була поставлена ​​задача будівництва в стислі терміни блочної станції з виробництва газоподібного азоту для забезпечення газліфтної експлуатації свердловин Семеренківського газо-конденсатного родовища (Полтавська область). Станція повинна забезпечувати подачу компримованого газу (суміші азоту, чистотою не менше 99,5% і природного газу) під тиском до 160 бар, мати автоматичну систему управління і контролю з можливістю регулювання параметрів по команді оператора в залежності від поточної потреби.

Складність реалізації проекту полягала в масштабі станції і специфіці кожного її блоку та вузла, що потребують ув'язки з робочими параметрами і експлуатаційними особливостями інших елементів. Завдяки плідній співпраці з фахівцями Замовника і задіяних проектних організацій були підготовлені та затверджені проектні рішення, складені замовні специфікації, виготовлено та випробувано на площах заводів виробників обладнання.

Виготовлення блочної азотної станції для компанії ДТЕК Нафтогаз почалося в четвертому кварталі 2018 року. Для реалізації проекту були задіяні як власні виробничі потужності компанії «Далгакиран» так і виробничі майданчики партнерів нашого підприємства. Завдяки цьому, вже в другому кварталі 2019 року були розпочаті роботи по монтажу станції на майданчику Замовника, а в кінці цього ж року станція була введена в експлуатацію і на даний момент успішно експлуатується.

Блочна азотна адсорбційна станція АС-2100/16 УХЛ1 ефективно працює в «польових» умовах. Вона обладнана всіма необхідними системами, що забезпечують безпечну автоматичну роботу: опаленням, освітленням, системою вентиляції і кондиціонування повітря, а також системами пожежної сигналізації та автоматичного пожежогасіння. Комплекс обладнання складається з окремих блоків і вузлів, змонтованих на об'єкті в певній послідовності і з'єднаних між собою кабелями і трубопроводами:

  • 3 блоки компримування і підготовки повітря. Дані блоки призначені для всмоктування, стиснення і підготовки (очищення і осушення) атмосферного повітря перед надходженням у блок отримання газоподібного азоту. До складу кожного БКПП входять: гвинтовий компресор DALGAKIRAN серії Inversys Plus з частотним регулюванням приводу; магістральні повітряні фільтри; осушувач стисненого повітря рефрижераторного типу; вугільна колона для підготовки стисненого повітря.
  • Блок отримання газоподібного азоту шляхом поділу атмосферного повітря на азот та інші гази (пермеат). У теплоізольованому контейнері розміщений генератор азоту адсорбційного типу, який має п'ять пар газороздільних колон, ресивер повітря, ресивер азоту. Обладнання змонтовано на рамі, з'єднане трубопровідною обв'язкою, оснащено запірною і регулюючою арматурою.
  • Вузол підготовки газліфтного газу, призначений для підготовки (вологовідділення, редукування, підігріву) природного газу перед його подачею в блок бустера газової суміші і для змішування газоподібного азоту і природного газу у заздалегідь визначених необхідних пропорціях.
  • Блок бустера газової суміші, що використовується для її компримування - збільшення тиску до 160 бар. До складу блоку входять: поршневий опозитний компресор високого тиску; зовнішній апарат повітряного охолодження; трубопровідна обв'язка між обладнанням.
  • Блок системи автоматичного управління і контролю. Блок складається з двох відділень, операторної і електрощитової, в ньому розміщується силове обладнання станції, а також САУіК. Обладнаний ввідно-розподільними шафами, шафами з частотними перетворювачами і системами автоматичного управління обладнанням блокової станції з робочим місцем оператора.
  • Ресивери стисненого повітря та азоту об'ємом 6,3 м3 кожен. Їх основними складовими частинами є повітрозабірники, призначені для вирівнювання тиску і забезпечення номінального функціонування блоку отримання азоту і блоку бустера газової суміші.

 

Результат роботи фахівців компанії «Далгакиран компресор Україна» - створення і введення в експлуатацію унікальної блочної компресорної станції для газліфтної експлуатації свердловин найбільшої в країні газонафтовидобувної компанії - ДТЕК Нафтогаз.

Блочно-компрессорная станция DALGAKIRAN Азотная адсорбционная станция DALGAKIRAN
Генератор азота DALGAKIRAN Азотная станция DALGAKIRAN
Генератор азота DALGAKIRAN Генератор азота DALGAKIRAN
бустер газовой смеси Блочно-компрессорная станция DALGAKIRAN

Керівник проекту: Юрій Бережний