Головна сторінка>Реалізовані проекти>Системи охолодження>Модернізація промислового холодильного обладнання на Запорізькому титано-магнієвому комбінаті

Модернізація промислового холодильного обладнання на Запорізькому титано-магнієвому комбінаті

Чиллер Ангара для ЗТМКЗапорізький титано-магнієвий комбінат, що виробляє титанову продукцію високої якості, прийняв рішення провести в 2018 році модернізацію частини виробничих потужностей, в числі яких була запланована і модернізація промислового холодильного обладнання.

Титан - один з найдосконаліших матеріалів, який широко затребуваний сучасною промисловістю. Високі антикорозійні властивості поєднуються з легкістю і міцністю, що робить його незамінним металом, що використовується в сучасному машинобудуванні, в аерокосмічній, суднобудівній, нафтогазовій і в багатьох інших галузях.

В основі технології виробництва титану лежить процес Кролля - отримання титану магнієтермічним відновленням тетрахлориду титану з наступною вакуумною дистиляцією. Частина титану губчастого використовується в якості сировини для виробництва злитків і слябів з титану і титанових сплавів, решта титану губчастого реалізується споживачам в якості товарної продукції.

Чиллер Ангара 500 кВтДля конденсації парів тетрахлориду титану використовують кілька ступенів охолодження. На завершальному етапі використовуються низькі температури (нижче мінус 15°C).

Комбінат прийняв рішення провести модернізацію холодильного відділення і замінити застарілу холодильну машину для охолодження розсолу на сучасну установку і передбачити двоконтурну схему охолодження (пропіленгліколь/розсіл). Було поставлено завдання охолоджувати в чиллері 100 м3/год пропіленгліколю 40% з -15°C до -20°C, який через пластинчастий теплообмінник буде охолоджувати холодильний розсіл і забезпечить безаварійну і довготривалу роботу чиллера і, відповідно, всього технологічного процесу. Потужність холодильної установки з водяним охолодженням конденсатора становить 508 кВт.

Компанія «Далгакиран компресор Україна» після перемоги в тендері виконала поставку холодильної установки (чиллера) торгової марки «АНГАРА» (виготовляється на заводі ERBAY, Туреччина), комплектної насосної станції, і двох теплообмінних апаратів. Двоконтурний чиллер «Ангара» Special EBSV-240Y.2 складається з двох напівгерметичних холодильних компресорів «Bitzer», кожухотрубних випарників і конденсаторів власного виробництва заводу «ERBAY», а також інших комплектуючих провідних світових виробників.

Фахівці компанії «Далгакиран компресор Україна» надали підтримку ПКВ комбінату в розробці проекту модернізації, що дозволило втілити в ньому кращі технічні рішення зі світової практики.

Керівник проекту: Андрій Огар