Головна сторінка>Реалізовані проекти>Компресорне обладнання>Модернізація повітродувок на очисних спорудах КП «Міськводоканал» Мелітопольської міської ради

Модернізація повітродувок на очисних спорудах КП «Міськводоканал» Мелітопольської міської ради

ТОВ «Далгакиран компресор Україна» продовжує докладати зусиль, спрямованих на зменшення витрат електроенергії в сфері житлово-комунального господарства України. Не виключенням став і 2018-й рік. Завдяки плідній співпраці спеціалістів нашої компанії та співробітників підприємств ЖКГ, вдалося впровадити низку проектів заміни енерговитратного обладнання на очисних спорудах. Як один з прикладів можна навести встановлення повітродувки ROBUSCHI ES 125/4P на очисних спорудах КП «Міськводоканал» Мелітопольської міської ради.

винтовая воздуходувкаСлід зазначити, що повітродувка ES 125/4P виготовлена італійським виробником - компанією “GARDNER DENVER S.r.l. – Divisione ROBUSCHI”. Повітродувки ROBUSCHI відповідають найвищим стандартам якості, мають сертифікати якості міжнародних органів сертифікації та сертифікати відповідності вимогам державних стандартів України. Найвищим вимогам якості та енергоефективності відповідають також і електродвигуни, якими укомплектовані повітродувки ROBUSCHI. Європейські стандарти електродвигунів DIN ґрунтуються на стандарті класифікації енергоефективності обладнання IEC (Міжнародна електротехнічна комісія). Так, з січня 2015 року всі електродвигуни потужністю від 7,5 кВт до 375 кВт в Європі виготовляються з класом енергоефективності не нижче IE3 (а з січня 2017 в цей перелік було включено і електродвигуни потужністю від 0,75 кВт до 7,5 кВт). Повітродувки ROBUSCHI, як і все обладнання європейського виробництва, комплектуються електродвигунами з класом енергоефективності IE3 згідно «International Energy Efficiency Class» (Міжнародний клас енергоефективності).

Переваги використання електродвигунів з високим класом енергоефективності відчули на практиці і співробітники КП «Міськводоканал» Мелітопольської міської ради. До встановлення та запуску в експлуатацію повітродувки ES 125/4Р (з електродвигуном ABB потужністю 110 кВт та класом енергоефективності IE3) на очисних спорудах водоканалу працювали компресори роторні ВР, що мали аналогічні характеристики по продуктивності та тиску. Однак використовувані компресори роторні ВР були укомплектовані електродвигунами з низьким класом енергоефективності ІЕ1, а, відповідно, мали нижчий ККД. Завдяки використанню більш енергоефективного двигуна вдалось знизити силу струму з 184 А (при роботі роторних компресорів) до 146 А при роботі повітродувки ROBUSCHI ES 125/4P. Продуктивність, робочий тиск та встановлена потужність електродвигуна нічим не відрізняються, але при цьому споживана потужність а з нею й витрати електроенергії суттєво зменшились.

Співробітники водоканалу також відзначають особливості конструкції оригінальної повітродувки ROBUSCHI ES 125/4P, завдяки яким контроль за обладнанням при роботі та технічне обслуговування значно спрощені. Так, на відміну від компресорів роторних, повітродувка ROBUSCHI обладнана системою автоматичного натягу ременів. Завдяки цьому запуск повітродувки здійснюється плавно, без ривків та ударних навантажень. Збільшена періодичність та зменшена тривалість проведення технічного обслуговування. Контроль за станом повітродувки під час експлуатації виконується візуально по приборам, розміщеним на панелі шумопоглинаючого кожуха. Таким чином відсутня необхідність зупинки повітродувки та відкриття панелей для проведення огляду.

Приємним фактом для співробітників водоканалу стало і те, що спеціалістами ТОВ «Далгакиран компресор Україна» було безкоштовно виконано введення обладнання в експлуатацію та проведено інструктаж обслуговуючого персоналу. ТОВ «Далгакиран компресор Україна» є офіційним представником та авторизованим сервісним центром виробника повітродувок, компанії “GARDNER DENVER S.r.l. – Divisione ROBUSCHI”. Після введення обладнання в експлуатацію спеціалісти служби сервісу ТОВ «Далгакиран компресор Україна» заповнюють гарантійний талон і з цього дня розпочинається відлік гарантії.

Повітродувка ROBUSCHI ES 125/4P – це сучасне, енергоефективне, надійне та зручне в експлуатації обладнання, що було підтверджено на практиці під час експлуатації. Тому співробітники КП «Міськводоканал» Мелітопольської міської ради рекомендують підприємствам ЖКГ повітродувки ROBUSCHI.  

Учасники проектe: Едуард Смірной, Вадим Юрченко