Медичний кисень для лікарні

Кисень, як медичний засіб, досить широко використовується в установах охорони здоров’я: в палатах інтенсивної терапії, хірургії, у реанімаціях, пологових відділеннях та інших палатах або відділеннях, де є потреби у кисню заданих параметрів. Повітряна суміш з підвищеною концентрацією кисню потрібна пацієнтові в ситуаціях, коли уражена частина легень, або у разі, коли людина не може дихати самостійно. Особливо актуальним питання забезпечення лікарень медичним киснем стало під час пандемії COVID-19.

В основному, головними джерелом кисню в лікарнях є кисневі концентратори або балони з рідким або газоподібним киснем. Недоліками такого обладнання є те, що балони потрібно періодично заправляти (а не завжди на це є час), а концентратори розраховані лише на одне ліжко-місце. Під час пікових навантажень на медичну систему, наприклад, при пандемії COVID-19, такої кількості кисню катастрофічно не вистачає.

На початку 2021 року із запитом на виготовлення станції з виробництва медичного кисню, яка б змогла повністю забезпечити потреби лікувального закладу, до нашої компанії звернулися представники центральної районної лікарні, що знаходиться у м. Городок Хмельницької області.

Спеціалісти «Далгакиран компресор Україна» у стислі терміни виконали підбір та проектування необхідного обладнання, виконали поставку, шеф-монтаж і запуск кисневої станції, що вже з 5 квітня почала виробляти кисень для потреб лікарні.

Станція була встановлена у технічному приміщенні медичного закладу та підключена до централізованої системи подачі кисню. В результаті стало можливим збільшити кількість одночасного підключення ліжок до подачі медичного кисню. Варто зазначити, що станція може використовуватися як основне, так і резервне джерело з виробництва та транспортування медичного кисню до системи лікарні.

Кислородная станция DALGAKIRAN КС-5,2/0,4 У3

Опис кисневої станції DALGAKIRAN КС-5,2/0,4 У3

Поставлена до Городоцької ЦРЛ киснева станція представляє собою комплекс обладнання, що дозволяє отримувати з атмосферного повітря 5.2 м3 на годину газоподібного медичного кисню концентрацією 93±1% з надлишковим тиском 0,4 МПа. До її складу входить:

  • гвинтовий компресор DALGAKIRAN TIDY 15 Compact з вбудованим осушувачем стисненого повітря рефрижераторного типу, системою повітряних фільтрів та ресивером на 500 л;
  • вугільна колона;
  • магістральний фільтр;
  • генератор кисню адсорбційного типу;
  • ресивер кисню на 320 л.

Атмосферне повітря з оточуючого середовища очищується та стискається гвинтовим компресором до 7 бар. За допомогою рефрижераторного осушувача та повітряних фільтрів зі стисненого повітря видаляється волога та механічні домішки. Далі повітря надходить до вугільної колони, у якій відбувається його очищення від залишків мастила. За допомогою магістрального фільтру видаляється вугільний пил, а чисте та сухе стиснене повітря потрапляє до ресивера, що використовується для його акумулювання, вирівнювання тиску та зменшення пульсацій. З ресиверу підготовлене повітря транспортується до генератору кисню в якому відбувається газорозділення – відокремлення кисню від інших газів, які містяться в атмосферному повітрі, за рахунок технології КЦА (короткоциклової безнагрівної адсорбції). Продуктовий кисень після генератора акумулюється у ресивері об’ємом 320 літрів. Генератор кисню обладнано автоматизованою системою керування та газоаналізатором, що контролює задану чистоту отримуваного кисню (не менше 93%). Після проходження додаткового антибактеріального фільтру медичний кисень подається до розподільчої системи лікарні та потрапляє до пацієнтів.

Компанія «Далгакиран компресор Україна», будучи прямим представництвом завода-виробника DALGAKIRAN (Туреччина), виконує повний комплекс гарантійного та післягарантійного технічного обслуговування через власну мережу сервісних центрів, що розташовані у 11 найбільших містах України.

Керівник проекту: Юрій Бережний