Головна сторінка>Реалізовані проекти>Проекти компресорного обладнання>Енергоефективні компресори для машинобудівного заводу

Енергоефективні компресори для машинобудівного заводу

Починаючи з 2014 року, один з провідних українських машинобудівних заводів - ПАТ «Дніпроважмаш», який виготовляє устаткування для гірничодобувної і металургійної промисловості, почав розробку заходів щодо зниження витрат на виробництво стисненого повітря. З огляду на постійну високу потребу в якісному стисненому повітрі, витрати на його виробництво становлять значну частку в загальних виробничих витратах підприємства.

До 2016 року, на підприємстві експлуатувалися гвинтові маслозаповнені компресори Atlas Copco і поршневий компресор. Після аналізу графіків навантаження, для зниження витрат на виробництво стисненого повітря було прийнято рішення впровадити сучасні компресори: відцентровий, продуктивністю 100 м3 / хв при тиску 7 бар з системою підтримки постійного тиску, і гвинтовий, близько 50 м3 / хв, 315 кВт з частотним регулюванням продуктивності. Для збільшення економічного ефекту було прийнято рішення про впровадження системи рекуперації теплової енергії для гвинтового компресора.

Після вибору технічного рішення були проведені тендерні процедури. У тендері взяли участь більш ніж 10 компресорних компаній. Основними критеріями при виборі обладнання були: висока енергоефективність, якість комплектуючих, надійність, наявність розвиненої сервісної підтримки в м. Дніпро, ціна, умови платежу і терміни поставки. Після детального опрацювання пропозицій, переможцем було обрано компанію ТОВ «Далгакиран компресор Україна».

В обумовлені терміни на Дніпроважмаш було поставлено і введено в експлуатацію обладнання:

 

За результатами модернізації компресорної станції замовнику вдалося істотно знизити питоме енергоспоживання, яке до модернізації становило близько 125 кВт/1000 м3. Після запуску нового обладнання, питоме енергоспоживання знизилося до 90...100 кВт/1000 м3.

Крім того, завдяки застосуванню системи рекуперації теплової енергії, додатково вдалося досягти істотної економії. Наприклад, за квітень-травень 2016 року, система рекуперації забезпечила подачу гарячої води, еквівалентну тепловій потужності - 105 Гкал/місяць.

В даний час обладнання експлуатується постійно, повністю забезпечуючи потребу виробництва ПАТ «Дніпроважмаш» в стисненому повітрі. Придбані компресори зарекомендували себе як ефективні та надійні.

Керівник проекту: Євген Сергієнко