Головна сторінка>Реалізовані проекти>Проекти систем охолодження>Енергоефективна модульна градирня NIBA для АКХЗ

Енергоефективна модульна градирня NIBA для АКХЗ

модульная градирня Niba31 травня 2019 го року на Авдіївському коксохімічному заводі (група Метінвест, м. Авдіївка, Донецької обл.) була запущена в експлуатацію нова модульна градирня Niba (Туреччина). Поставка, монтаж і запуск своєчасно здійснені ТОВ "Далгакиран компресор Україна" в рамках спільного проекту, спрямованого на підвищення ефективності виробничих процесів на АКХЗ.

Авдіївський коксохімічний завод (АКХЗ) був заснований в квітні 1960-го року з метою забезпечення коксовою сировиною Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча, а також ін. металургійних виробництв України. Сьогодні АКХЗ входить до складу Металургійного дивізіону Групи Метінвест і є найбільшим європейським і українським виробником коксової продукції для металургійної промисловості. АКХЗ включає в себе 12 основних виробничих цехів і 18 допоміжних, завод щорічно виробляє до 30 видів коксо-хімічної продукції, приділяючи головну увагу доменному коксу. Виробництво коксу забезпечується дев'ятьма коксовими батареями в складі чотирьох коксових цехів, загальна проектна потужність становить 6,87 млн. тонн коксу валового 6% вологості в рік. Підприємство постійно модернізує своє обладнання, з року в рік удосконалюючи виробничі та технологічні процеси.

модульная градирня Niba АКХЗВ результаті успішно реалізованого проекту на який пішло близько 9 місяців, в Першому цеху уловлювання Авдіївського коксохімічного заводу закритий виробничий цикл по воді, внаслідок чого технологічні процеси були забезпечені водним середовищем необхідних обсягів і параметрів. Запущена енергоефективна градирня дозволяє не тільки вдосконалити виробництво, але і значно поліпшити екологічну обстановку в регіоні, - з введенням обладнання в експлуатацію практично вдвічі підвищується ефективність уловлювання бензолу з коксового газу в порівнянні з попередніми показниками, зафіксованими до установки нового обладнання. Раніше Перший цех уловлювання, зважаючи на відсутність власної градирні, забезпечувався водою за допомогою градирень, призначених для цеху водопостачання, проте добитися необхідного водного охолодження було неможливо через зношеність агрегатів і їх перевантаження.

Завдяки стратегічним рішенням провідного інженера-технолога відділу НС Юрія Єремєєва - керівника проекту з боку АКХЗ, а також фахівцям компанії Далгакиран, завод отримав енергоефективну модульну градирню NIBA зі склопластику на 5 секцій, холодопродуктивністю у 30 МВт, продуктивністю 1700 м3/год по охолодженню води з 42 градусів на вході до 27 градусів на виході, сумарною потужністю двигунів (привід вентиляторів) - 22 кВт. Таким чином, на сьогоднішній день цех уловлювання No1 АКХЗ отримує від нової градирні охолоджену оборотну воду об'ємом більше, ніж 1800 куб.м/год і оптимальною температурою 21 C. Зворотня вода з даними параметрами дозволила підвищити кількість вилучених бензольних вуглеводнів з коксового газу після бензольних скруберів, за рахунок чого АКХЗ значно знизив обсяги викидів при спалюванні очищеного газу.

Модульні градирні Niba (Туреччина) відрізняються вдосконаленим технічним дизайном і призначені для оптимального охолодження технічної водного середовища. Основні елементи даних агрегатів виготовлені з GRP склопластику - довговічного, антикорозійного матеріалу, стійкого до ультрафіолетового випромінювання. Аналогічні градирні вже тривалий час успішно експлуатуються і на інших виробничих підприємствах групи Метінвест.

Керівник проекту: Артур Вєлєв

модульная градирня Niba Метинвест

Градирня Niba