Головна сторінка>Реалізовані проекти>Проекти компресорного обладнання>Економія до $360 тис. на рік за рахунок заміни центробіжних компресорів в теплосиловому цеху ММК ім. Ілліча

Економія до $360 тис. на рік за рахунок заміни центробіжних компресорів в теплосиловому цеху ММК ім. Ілліча

Центробежные компрессорыНа початку 2020 року ТОВ «Далгакиран компресор Україна» завершила черговий проект модернізації компресорного обладнання на одному з найбільших українських металургійних підприємств - ПрАТ «ММК ім. Ілліча».

У компресорній ЦТК-2 теплосилового цеху металургійного комбінату експлуатувалися два турбокомпресора К-500 продуктивністю по 500 м3/хв кожен. Обладнання використовувалося для виробництва стисненого повітря і подачі його в загальнозаводську мережу для підтримки системного тиску. Центробіжні компресори, спроектовані ще в 60-х роках минулого століття, значно поступаються енергоефективності сучасного обладнання. Висока питома споживана потужність і відсутність системи регулювання продуктивності приводили до нераціонального споживання електроенергії теплосиловим цехом.

Для подачі в пневмомережу підприємства аналогічного обсягу стисненого повітря фахівці «Далгакиран» запропонували використовувати три центробіжних компресора TRX-170/1700 виробництва IHI-DALGAKIRAN (Японія-Туреччина). Поставлені турбокомпресори з продуктивністю 345 м3/хв кожен сумарно споживають 5100 кВт електроенергії, що на 20% менше споживання старим компресорним обладнанням.

Головні переваги встановлених турбокомпресорів IHI-DALGAKIRAN TRX-170/1700:

  • Низька питома споживана потужність і високі показники енергозбереження. Турбокомпресори серії TRX вважаються одними з найбільш енергоефективних в класі центробіжних компресорів.
  • Можливість гнучкого регулювання продуктивності залежно від поточної потреби підприємства без скидання стисненого повітря в атмосферу.
  • Висока якість стисненого повітря, що не містить масла (ISO8573-1 Class 0).
  • Надійність обладнання. В даний час на підприємствах по всьому світу експлуатується понад 8 000 центробіжних компресорів IHI-DALGAKIRAN.
  • Вбудована система віддаленого моніторингу та управління роботою турбокомпресорів.

 

Заміна обладнання дозволила не тільки знизити витрати електроенергії, а й оптимізувати і спростити робочий процес. Оператори компресорної отримали можливість контролювати стан і параметри установок віддалено з кабінету, а також керувати роботою компресорів і системи охолодження.

Після монтажу обладнання і проведення пусконалагоджувальних робіт з упевненістю можна сказати, що встановлені турбокомпресори IHI-DALGAKIRAN повністю впоралися з поставленими завданнями Замовника. В результаті введення в експлуатацію трьох енергоефективних компресорів економія електроенергії за лютий склала 654,5 тис. кВт-год, а в грошовому вираженні - більше 1 млн гривень. Всього за 2020 рік підприємство розраховує заощадити до 360 тис. долл.

Турбокомпрессоры центробежный компрессор
Компрессоры IHI-Dalgakiran Турбокомпрессоры IHI-Dalgakiran

Керівник проекту: Артур Велев