Головна сторінка>Про компанію>Новини>Вибираємо систему охолодження: градирня і драйкулери

Вибираємо систему охолодження: градирня і драйкулери

22 квітня 2013

Природне охолодження - зниження температури робочої рідини без витрати енергії на цю роботу. Охолодження відбувається до температури навколишнього повітря. Якщо такої температури досить, то доцільно використовувати недорогі системи охолодження, такі як градирні або сухі холодильники.

Градирні відкритого типу

Градирні «Ангара» є випарними градирнями відкритого типу. Наші градирні «Ангара» знаходять застосування як в цивільному, так і в промисловому будівництві. Причина популярності криється в їх ефективності. При помірному енергоспоживанні вони забезпечують охолодження води, використовуваної в цілях охолодження з температурою на 4 ° С вище температури зовнішнього повітря по мокрому термометру. У промисловому секторі градирні застосовують в технологічних операціях, що вимагають ефективного і неенергоємного розсіювання тепла, яке виникає під час роботи компресорів, холодильних машин і станцій, металургійних виробництв, машин по формуванню пластмас, при хімічному очищенні речовин, відновленні чистих хімічних розчинників і т. п. Градирня «Ангара» має незаперечні переваги: ​​дешевизну, простоту конструкції і високу швидкість охолодження теплоносія. Серед обмежень градирні слід зазначити обов'язкову наявність резервуара з водою - басейном або цистерною, а також систему фільтрації води.

Корозія - основний ворог градирні. Влітку тепла і волога атмосфера і застій води в деяких частинах градирні служать ідеальним середовищем для розмноження бактерій. В результаті доводиться боротися з постійно зростаючою біомасою. У зимовий час сопло і вентилятор градирні через високу вологість обмерзає. Не варто забувати і про випаровування. Потрібно регулярно поповнювати запаси оборотної води. До недоліків слід віднести і шум від падаючих крапель.

Застосування градирні закритого типу

При необхідності використовувати в якості робочої рідини чисту воду або спеціальний розчин використовують мокру градирню закритого типу. У них технологічна рідина циркулює без доступу до повітря, чим і обумовлюється її чистота і відсутність домішок. Охолоджує робочу технологічну рідину зовнішній контур, в якому вода проходить поверх змійовика. У внутрішньому контурі охолоджувальна технологічна рідина циркулює всередині змійовика. При роботі системи відбувається передача тепла від нагрітої рідини внутрішнього контуру до води з зовнішнього контуру, і далі в атмосферу. Переваги закритої градирні: низька вартість і відсутність контакту теплоносія з повітрям. Сухі градирні розрізняються способом установки - вертикальним або горизонтальним. Спосіб установки визначається виходячи з проекту системи охолодження і особливостей її застосування.

Основний недолік цієї системи охолодження - корозія контуру зрошення. Крім цього часто забруднюється сам змійовик - теплообмінник і його потрібно чистити. Випаровування води в зовнішньому контурі також вимагає постійного поповнення і контролю.

Сухий холодильник, суха градирня або драйкулери

Суха градирня або, як її ще називають, драйкулери (dry cooler), проводить енергообмін між теплоносієм і зовнішнім середовищем, виключаючи безпосередній контакт. Драйкулер має просту конструкцію і невелике число елементів. Основним функціональним елементом драйкулеру є теплообмінник, всередині якого протікає охолоджуюча рідина. Сам же теплообмінник - це змійовик зі спеціальною ребристою формою корпусу. Як ребра використовують алюмінієві ламелі.

Основна характеристика теплообмінника драйкулеру - його площа теплообміну. Чим вона більше, тим швидше відбувається теплообмін. Теплоносій охолоджується, циркулюючи по тонких трубках з пластинчастими ребрами. Для підвищення інтенсивності охолодження драйкулер оснащується вентиляторами, які проганяють повітря між пластинами. Як правило, вентилятори драйкулеру комплектуються регуляторами швидкості, які змінюють частоту обертання вентиляторів. Dry cooler сконструйований в одному корпусі, форма якого може бути плоскою або V-подібною.

Коли споживач збирається купити драйкулер, він робить вибір на користь його достоїнств. У їх числі відносна дешевизна, простота конструкції, зручність експлуатації, відсутність втрат води і мала шумність. Єдиним недоліком цієї системи охолодження слід визнати необхідність використання розширювальних бачків в складі гідромодуля.