Головна сторінка>Про компанію>Новини>Сухі градирні DC (драйкулери) ТМ «Friterm»

Сухі градирні DC (драйкулери) ТМ «Friterm»

08 квітня 2013

Застосування альтернативних джерел енергії в процесах охолодження:

Охолодження здійснюється за допомогою холодильного обладнання і широко застосовується в різних галузях народного господарства. Процес охолодження в парокомпресійних холодильних машинах (найбільш поширених) - це один з ряду термодинамічних процесів, які послідовно відбуваються з робочим тілом (фреоном), що циркулює всередині холодильного обладнання. Парокомпресійне холодильне обладнання повністю працює на електричній енергії. Основне споживання електроенергії припадає на процес стиснення фреону в компресорі (в середньому 20%), а також на роботу насосів, вентиляторів і автоматики.

Холодильні машини (парокомпресійні) можуть забезпечувати досить широкий діапазон низьких температур, як правило, від -40 до +20 ° С. Часто виходить так, що температура процесу охолодження порівняна або вище температури навколишнього повітря. Отже, теоретично, ми можемо здійснювати охолодження безпосередньо навколишнім повітрям, але для цього нам буде потрібен додатковий елемент. Цим елементом є сухі градирні (або сухі поверхневі теплообмінники драйкулери). Як тільки температура повітря стає хоча б на 1 градус нижче необхідної температури охолодження, ми перемикаємо охолоджуваний потік на сухі градирні. При такій схемі роботи ми частину теплового навантаження "знімаємо" в драйкулер, а іншу частину "дохолоджуємо" в холодильному обладнанні. При збільшенні різниці температур ми все більшу частину тепла відводимо драйкулер в навколишнє середовище, до тих пір, поки потік повністю буде охолоджуватися в драйкуллері, і робота холодильного обладнання вже не потрібна.

 

Драйкулери в промисловості

Промислові драйкулери, включені в схему охолодження, є окремою одиницею, що веде до збільшення капітальних витрат на обладнання. Але в залежності від необхідної температури і регіону використання обладнання, ми частину року не застосовуємо холодильне обладнання і відповідно не витрачаємо електроенергію на його роботу. У разі роботи драйкулеру електроенергія потрібна тільки на роботу вентиляторів драйкулеру, насосів і автоматики. Комерційні драйкулери працюють аналогічним чином.