Головна сторінка>Про компанію>Новини>Рефрижераторний осушувач

Рефрижераторний осушувач

03 листопада 2014

При плюсових температурах навколишнього середовища широкого поширення набули прості і надійні рефрижераторні осушувачі, що забезпечують точку роси до + 3 ° С. Їх можна зустріти і на машинобудівних підприємствах, і в цехах по переробці сільгосппродукції. Всюди де потрібно упаковка, очищення, зварювальні роботи, використовуються пневмоприводи верстатів, пневмоавтоматика - іншими словами, скрізь, де згідно з технологічним процесом, використовують стиснене повітря з вмістом вологи не вище 5,95 г / м3 (4-й клас, згідно ISO 8573.1).

 

Класичний робочий цикл осушувача виглядає так: повітря, що надходить в осушувач рефрижераторного типу, подається на первинний теплообмінник, де частково охолоджується потоком циркулюючого в теплообміннику вихідного осушеного повітря. На цьому етапі вони вбирають близько 60% вологи, що міститься в повітрі.

Потім частково осушене повітря надходить на другий теплообмінник, в якому циркулює спеціальний холодоагент (як правило, фреон R134A або R404A). Тут відбувається остаточне охолодження повітря до заданої температури і випадання конденсату, що залишився. На останньому етапі готове сухе повітря, що має низьку температуру, подається в контур первинного теплообмінника, де відбирає тепло у вступника в осушувач повітря. Подібне раціональне використання осушеного повітря для попередньої підготовки вхідного дозволяє економити до 40% енергії, що витрачається на роботу осушувача, а також частково підігрівати вихідне повітря, запобігаючи появі конденсату на зовнішніх стінках повітроводів за осушувачем.

Сконденсована волога збирається у відділювачі, звідки через скидний клапан видаляється з системи. Змішавшись з водою, зі стисненого повітря видаляється і велика частина масла, що потрапила туди при стисненні повітря в компресорі.

Якісні і продуктивні осушувачі рефрижераторного типу випускають кілька виробників зі світовим ім'ям. Серед них заслуженим визнанням (завдяки інноваційним технічним рішенням) користуються осушувачі «Marco Polo» компанії МТА, в конструкції яких первинний теплообмінник «повітря-повітря», вторинний теплообмінник «повітря-холодоагент» і відділювач конденсату об'єднані в компактний модуль, що значно знижує вагу і габарити осушувача. «Точка роси» контролюється спеціальним датчиком, а захист від обмерзання випарника холодильної установки забезпечує «by-pass» -система, включена в контур холодильного компресора. Крім того, міжстінний простір зовнішнього кожуха осушувача заповнений акумулятором холоду (термомасси) - спеціально підготовленим піском, що згладжує пікові теплові навантаження на систему.

Запатентований теплообмінник GTS

Сам теплообмінник має запатентовану пластинчато-трубну конструкцію. Канали, по яких проходить стиснене повітря і холодоагент, проходять через термомасси, і для ефективного відводу тепла з'єднані між собою алюмінієвими пластинами. При роботі під повним навантаженням охолодження повітря відбувається головним чином через пластини. При частковому навантаженні (основний режим роботи охолоджувача) необхідну кількість тепла відводиться від стисненого повітря, а решта від термомасси, температура якої, таким чином, знижується «про запас». При нульовому навантаженні охолоджувача низька температура термомасси дозволяє підтримувати осушувач в робочому стані при вимкненому двигуні холодильного контуру. В цілому подібна конструкція дозволяє економити до 80% енергії.

Сучасна система скидання конденсату iDRAIN, встановлена ​​в осушувачах МТА, погоджує момент зливу з режимом роботи охолоджувача. Ця система скидання гарантує нульові втрати стисненого повітря в процесі роботи, в той час як спеціально розроблений пароуловлювач забезпечує ефективне видалення вологи при низьких і середніх напорах повітря, що недосяжне в відцентрових сепараторах.

Система скидання конденсату з нульовими втратами

На думку багатьох замовників, рефрижераторні охолоджувачі МТА одні з кращих агрегатів, представлених на сьогоднішньому ринку пневмообладнання.

 

Підводячи підсумки, можна з упевненістю констатувати, що основним сучасні рефрижераторні осушувачі мають відпрацьовану, надійну, перевірену часом конструкцію, компактний дизайн і незначні втрати тиску осушуваного повітря. У той же час вони вимагають від персоналу певних навичок обслуговування при регулярному чищенні поверхні конденсаторів від пилу і бруду.

Дотримання декількох загальних рекомендацій дозволяє додатково оптимізувати процес підготовки стисненого повітря і збільшити термін експлуатації осушувача:

Якщо температура, що виходить з компресора стисненого повітря, перевищує +60 ° С, безпосередньо перед осушувачем бажано встановити кінцевий охолоджувач. Незайвим буде і циклонний сепаратор, що усуває з повітря крапельну вологу і масло. І, природно, в систему варто включити як мінімум один фільтр, що запобігає потраплянню твердих частинок на теплообмінники осушувача.

Якщо ви плануєте купити рефрижераторний осушувач, слід пам'ятати, що технічні характеристики, зазначені в довідкових таблицях, відповідають номінальним умовам експлуатації. Для прийняття правильного рішення, з урахуванням вимог конкретного технологічного процесу, зверніться до наших фахівців, які допоможуть вам підібрати осушувач, який підходить саме Вам.