Головна сторінка>Про компанію>Новини>Команда Далгакіран - чемпіон України 2015 року!

Команда Далгакіран - чемпіон України 2015 року!

07 липня 2015

18-21-го червня 2015 року, в Києві, відбувся Чемпіонат України з водно-моторного спорту. Змагання проходили на акваторії протоки Чорторий, що омиває Труханів острів зі сходу.

Цей захоплюючий захід за своєю видовищністю не поступається автомобільним гонкам, він зібрав 65 учасників з Києва, Черкас, Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Хмельницького, Вінниці, Одеси та Сергіївки. Всі ці дні, за ревучими, що летять над річковий гладдю болідами, з неприхованим азартом стежили численні вболівальники, що розташувалися на березі.

Специфіка водно-моторного спорту, подібно до інших технічних видів спорту, полягає в тому, що результат гонки залежить не тільки від психо-моторних і вольових якостей гонщика, але і від технічного стану судна, ретельності налаштування двигуна і, головне, здатності спортсмена "нутром" відчувати машину, "чуючи" її двигун.

Незважаючи на те, що водно-моторного спорту в Україні вже понад 100 років (перші змагання пройшли в Одесі ще в 1909 році), держава майже не приділяє уваги розвиткові даного виду спорту. Як наслідок, всі витрати, пов'язані з участю в гонках, лягають на плечі учасників і спонсорів команд. Можна сміливо стверджувати, що на сьогоднішній день, цей вид спорту в країні тримається, головним чином, на особистому ентузіазмі. До того ж, багато гонщиків виступають в ролі конструкторів і будівельників. З одного боку це добре і цікаво, а з іншого, при нестачі фінансування...

Завдяки фінансовій і технічній підтримці компанії ДАЛГАКІРАН, два її талановитих інженера - Андрій Березін і Олександр Федоренко, створивши "фірмову" команду, в цьому році знову захищали честь свого міста і своєї компанії в двох класах суден. Гонщик і, по-сумісництву, технічний директор сервісного центру ДАЛГАКІРАН, Андрій Березін виступав в класі S-550 (катамарани з об'ємом двигуна до 550 см.куб), а сервісний інженер Олександр Федоренко брав участь в гонці однокорпусних моторних човнів (клас Т-550) , з таким же об'ємом двигуна. Обидва класи є міжнародними. Виступаючи в них, спортсмени набувають унікального досвіду, отримуючи шанс надалі брати участь в престижних міжнародних змаганнях. До речі, забігаючи трохи вперед, варто відзначити, що і Андрій, і Олександр, буквально через тиждень після українського чемпіонату брали участь у відкритому чемпіонаті Білорусі і, за підсумками дводенної боротьби, обидва стали чемпіонами в своїх класах.

У нинішньому Чемпіонаті України брало участь 9 класів спортивних судів, при цьому змагання проходили у форматі кільцевих гонок. Спортсмени стартували в шести заїздах по шість кіл, протяжністю в 1600 метрів кожен. У додатковій гонці на витривалість учасники долали 10 кіл. Кільцева гонка – це чудовий, повний адреналіну, але виснажливий процес. Управління швидкісним спортивним болідом, що летить, ледь торкаючись поверхні води, по відчуттю і навантаженням схоже на політ на пілотажному літаку. На швидкості 120-130 км/год розслабитися неможливо ні на секунду. Весь час нові фактори: суперники, пориви вітру, хвилі на поверхні води - кожне коло стає по-своєму унікальним, а ціна помилки надто велика.

З гордістю відзначимо, що команда ДАЛГАКІРАН виступила відмінно. Андрій Березін зайняв друге місце в особистому заліку класу S-550, а Олександр Федоренко виявився кращим в класі Т-550. Паралельно особистим залікам проводився загальнокомандний залік по класах: Юніори, Моточовни, Скутери, Глісер. У впертій боротьбі команда ДАЛГАКІРАН здобула гору над непростими суперниками і, вдруге (вважаючи перемогу 2011 року), стала Чемпіоном України.

За підсумками заліку серед областей, команда Києва, в складі якої виступали екіпажі ДАЛГАКІРАН, також посіла призове третє місце.

Вітаємо наших хлопців із заслуженими перемогами!